Yeni yıl yemeği


  • 11 12 2018

Ve 2018'i bitirmeye yaklaşırken sanıyorum çoğu evde "yılbaşında ne yesek" sorusu sorulmaya başlandı. Ben bu soruyu zevkle haftalar öncesinden kendime sormaya başlıyorum.

Bizim yılbaşı soframızın ana hatları değişmese de arada ufak değişiklikler yapıyorum. Hazırlayacaklarımı sizlerle de paylaşmamın sebebi sizlere de fikir verebileceğini düşünmem.

Aslında elbette ki önemli olan birlikte olmak, bir masanın etrafında toplanıp hoş sohbet edip iyi vakit geçirmek ama bu güzel zamanları da lezzetli yemeklerle taçlandırsak fena mı olur?

İşte benim listem;

Mavi yazılmış tüm lezzetlerin üzerine tıklarsanız tariflerine ulaşabilirsiniz.

Aperatifler / Yemek öncesi

  1. Peynirli milföy rulosu
  2. Peynir tabağı
  3. Crudité (çiğ sebze) tabağı ve dip soslar: Karnıbahar, havuç, renkli biberler ve cherry domates yanında 3 farklı renkte dip sos ile.​​ 
  • Beyaz Dip Sos 
  • Guacamole :Çatalla ezilmiş avokado, küçük küp doğranmış kırmızı soğan, sarımsak rendesi, lime yada limon suyu, zeytinyağı malzemelerini iyice karıştırıp servis edin.
  • Kırmızı Dip sos 

 

Mezeler ve ara sıcak

 

Ana Yemek

Tatlı

Yemeklerim işte bu kadar. Bu liste benim misafirlerime göre ayarlandı, sizlere de fikir vermesi için paylaştım. Siz de kendinize göre bir sofra oluşturabilirsiniz, bu tariflerim dışında özellikle "meze, sos ve garnitürler" bölümünden daha pek çok seçenek bulabilirsiniz. Yılbaşı gecesi sevdiklerinizle, güzel bir sofranın etrafında lezzetli ikramlarla keyif dolu saatler geçirmenizi dilerim. Yeni yıl hepimize sağlık, huzur ve neşe getirsin.

Sevgilerle..

 

MUTLU YILLAR ...

Yorum Ekleyin